dimecres, 15 de desembre de 2010

El Consell Comarcal del Solsonès premia les Nadales 2010


El Consell Comarcal del Solsonès lliurà el premis, el dimarts 14 de desembre a les 18.00 hores de la tarda, de les Nadales 2010. Enguany han participat totes les escoles del Solsonès, Arrels Primària, Centre Formació d’Adults, CEIP Setelsis, CEIP Vall de Lord, Llar d’Infnants El Pi, Bressol Solsona, IES Francesc Ribalta, Arrels Secundària i la Llar d’Infants Parvum. El Jurat dels Premis, reunit el passat dijous 9 de desembre, fou presidit per el Vicepresident del Consell Comarcal del Solsonès, Albert Muntada, i format per Miriam Semís, Conxita Macià, Laia Caball, Magdalena Albi, Carina Montilla, Tate Sunyé, Maria Ramon, Josep Pons, Dolors Guàrdia, Dolors Coromines i Ramon Gualdo.

Escoles Participants: 9

ARRELS PRIMÀRIA
CENTRE FORMACIÓ D´ADULTS
CEIP SETELSIS
CEIP VALL DE LORD
LLAR D´INFANTS EL PI
BRESSOL SOLSONA
IES FRANCESC RIBALTA
ARRELS SECUNDÀRIA
LLAR D´INFANTS PARVUM

Participants Presentats:

A -DIBUIXOS
A.1. DE 2 ANYS- 41
A.2. DE 3 ANYS- 30
A.3. DE 4 A 5 ANYS- 80
A.4. DE 6 A 7 ANYS- 63
TOTAL-214

B -NADALES
B.1. DE 8 A 9 ANYS- 59
B.2. DE 10 A 11 ANYS- 69
B.3. DE 12 A 13 ANYS- 29
B.4. DE 14 A 15 ANYS- 34
B.5. MÉS DE 16 ANYS- 37
TOTAL- 228

A+B=442







GUANYADORS



A.1.-   1r-Marcel Segués Vitutia   Llar d´Infants Parvum
           2n-Jordi Ollé Parera    Llar d´Infants Parvum
           3r-Andreu Solé Reig   Llar d´Infants Parvum

A.2.-   1r-Jana Caball Sunyer   Escola Arrels
           2n-Jordi Muedra Besora   Escola Arrels
           3r-Júlia Codina Espuga   Escola Arrels

A.3.-   1r-Èric Riu Muñoz   Escola Arrels
           2n-Ona Aniorte Azorín   Escola Arrels
           3r-Jofre Mas   Escola Vall de Lord

A.4.-   1r-Aina Cardona Cardiel   Escola Arrels
           2n-Laia Vilaseca Sala   Escola Arrels
           3r-Melani Borrero Ruiz   Escola Arrels

B.1.-   1r-“L´ESTRELLA DE NADAL” Laia Torra Villanueva   CEIP  Setelsis
           2n-“LA IL.LUSIÓ DEL NADAL” Bernat Armengol Vila   Escola Arrels
           3r-“EL PESSEBRE” Oriol Andreu   Escola Arrels

B.2.-   1r-“SOMNI D´HIVERN” Gisela Flotats Boix   Escola Arrels
           2n-“SI UN PASTORET…” Laura Jounou Roca   Escola Arrels
           3r-“LLÀGRIMES DE GEL” Sara López López   Escola Arrels

B.3.-   1r-“PRESENT, PASSAT I FUTUR” Judit Colell Roo   Escola Arrels
           2n-“PETONS, BATECS, NADAL” Maria Moreno Viladrich   Escola Arrels
           3r-“TORNA A SER COM ABANS”  Pau Reig   Escola Arrels

B.4.-   1r-“CLÀSSIC DESEMBRE”  Tània Estany   IES Francesc Ribalta
           2n-“DIGUES PETITA, QUI ETS TU?” Ainoa Estany Gil   IES Francesc Ribalta
           3r- “CANÇÓ DE NADAL” Albert Merino Moreno   IES Francesc Ribalta

B.5.-   1r-“TU, ETS…” Clara Coromines Gener   IES Francesc Ribalta
           2n- “ÉS” Clàudia Gangolells   IES Francesc Ribalta
           3r- “EXPECTACIÓ” Joana Fraxanet Morales   IES Francesc Ribalta
           ACCESSIT-“NIT DE NADAL” Mercé Solande Castellsagué   CFA del Solsonès

Font: Consell Comarcal