dijous, 17 de desembre de 2009

Escolars d’arreu del Solsonès s’enduen els premis del XX concurs de Nadales i dibuixos del Consell Comarcal


Més de 450 participants de deu centres escolars van optar als trenta trofeus atorgats

Aquest dimarts a la tarda va tenir lloc l’acte de reconeixement als autors del XX concurs de Nadales i dibuixos organitzat pel Consell Comarcal del Solsonès, omplint la sala Gòtica del palau Llobera d’escoles i familiars. El conseller comarcal de Cultura i vicepresident comarcal, Albert Muntada, va conduir la jornada, el qual destacà la participació tant dels joves com del professorat i dels membres del jurat, format, tal com es va fer l’any passat, per professionals del disseny i artistes, literats i docents jubilats.

Un total de 466 treballs han estat presentats per alumnes d’edats compreses entre les diferents categories, que van dels 2 anys fins a majors de 16, i procedents de diferents escoles de la comarca. En aquesta edició hi ha participat 10 centres: l’escola Bressol de Solsona, l’escola Arrels Llar d’Infants de Solsona, el CEIP Vall de Lord, l’escola Setelsis de Solsona, l’escola Arrels Primària de Solsona, l’Institut Francesc Ribalta de Solsona, l’escola Arrels Secundària de Solsona, SES Sant Llorenç Morunys, CEIP Lladurs i la Llar d’Infants El Pi.

Els premiats de l’edició d’enguany han estat:


DIBUIXOS

Categoria de 2 anys:
1r premi, JOAN CARDONA IVARS, de la Llar d’infants el Pi
2n premi, LAIA OYOLA SORIA, de l’Escola Bressol Solsona
3r premi, MAX SERRA SEGUÉS, d’Arrels llar d’infants de Solsona

Categoria de 3 anys:
1r premi, MARIA PAZ MANGAS, de l’escola Arrels Primària de Solsona
2n premi, IRIS ROIG ROURE, de l’Escola Arrels Primària de Solsona
3r premi, ABRIL PIJUAN SERRA, de l’Escola Arrels Primària de Solsona

Categoria de 4 a 5 anys:
1r premi, LAIA COMAJUNCOSA CHARQUES, del CEIP Vall de Lord
2n premi, BERTA GRAUS PASCUET, del CEIP Vall de Lord
3r premi, NEREA MERIDA JORDAN, del CEIP Setelsis de Solsona

Categoria de 6 a 7 anys:
1r premi, GUIU ALLÉS MORÉ, del CEIP Setelsis de Solsona
2n premi, MARTA COLILLES BAIGET, de l’Escola Arrels Primària de Solsona

3r premi, ANIOL SERRA SEGUÉS, de l’Escola Arrels Primària de Solsona


NADALES:

Categoria de 8 a 9 anys:
1r premi, MAX ANIORTE AZORIN, de l’Escola Arrels Primària de Solsona
2n premi, JOANA COMPANY INIESTA, del CEIP Setelsis de Solsona
3r premi, NÚRIA GINESTÀ, del CEIP Vall de Lord

Categoria de 10 a 11 anys:
1r premi, MARIA MORENO VILADRICH, de l’Escola Arrels Primària de Solsona
2n premi, JANET VAN DER GRAAF MAS, de l’Escola Arrels Primària de Solsona
3r premi, PAU VENDRELL, del CEIP Setelsis de Solsona

Categoria de 12 a 13 anys:
1r premi, BERTA RODELAS FONT, de l’IES Francesc Ribalta de Solsona
2n premi, PAU MURGUIONDO, de l’Escola Arrels Secundària de Solsona
3r premi, JOSHUA BARBERO, del CEIP Setelsis de Solsona

Categoria de 14 a 15 anys:
1r premi, ADA FONTRODONA ESLAVA, de l’Escola Arrels Secundària de Solsona
2n premi, LAURA COROMINA BOIX, de l’IES Francesc Ribalta de Solsona
3r premi, JÚLIA XANDRI, de l’Escola Arrels Secundària de Solsona

Categoria de més 16 anys:
1r premi, MARIA PALLARÈS ALBA, de l’IES Francesc Ribalta de Solsona
2n premi, DOMÈNEC MARMI ROSAS, de l’IES Francesc Ribalta de Solsona
3r premi, CARLES ARNAU ORTIGOSA, de l’IES Francesc Ribalta de Solsona